Kapela Queen a vše co o ní musíte vědět

O kapele Queen jste určitě už někdy slyšeli. Tato britská rocková kapela byla založena roku 1970. Založil ji zpěvák kapely, Freddie Mercury a přidal se k němu Brian May, Roger Taylor a John Deacon. Když kapelu zakládali, ještě netušili, že se stanou jednou z nejslavnějších rockových kapel po celém světě.

Freddie Mercury

Kapela má na svém kontě několik velmi úspěšných alb. Prvnímu se sice nedostalo takové pozornosti, v jakou doufali, ale druhé album, Queen II, se již umístilo v hudebních žebříčcích Velké Británie. Největší slávu jim však přineslo album A night at the Opera, na kterém se nacházel i jejich pravděpodobně nejslavnější song, Bohemian Rhapsody. Od té doby pokračovala jejich sláva směrem nahoru. Velký úspěch jim přineslo v roce 1977 album News of the World, na kterém se objevily hity jako We are the Champions nebo We Will Rock You.

hudba

Dalším významným milníkem v jejich kariéře bylo vystoupení na benefičním koncertu Live Aid, který se konal 13. července 1985 na Wembley Stadium v Londýně. Ve stejnou dobu se konala stejná akce i v Americe, v Philadelphii. Záměrem bylo vybrat finanční prostředky na boj proti hladomoru v Etiopii a zároveň zvýšit povědomí o tomto problému mezi veřejností. Mimo kapely Queen zde vystoupili například U2, David Bowie nebo Elton John. Na americkém koncertu vystoupili například Beach Boys, Rick Springfield, Madonna nebo Bryan Adams.

V roce 1987 bylo zpěváku Freddie Mercurymu diagnostikováno onemocnění AIDS. V roce 1991 zemřel na následky onemocnění plic, s kterým nedokázalo tělo oslavené AIDS bojovat. Queen přesto pokračovali dál ve vystupování, i když v roce 1997 je opustil John Deacon. Nyní vystupují ze zpěváky Paulem Rodgersem a Adamem Lambertem. V roce 2017 vystoupili i v O2 aréně v Praze.

Pokud si chcete vychutnat živé písně kapely Queen, můžete shlédnout koncert Queen revival.