Tipy, jak se dostat před létem do kondice

Ještě, než vyrazíte do nejbližšího fitness centra pro roční permanentku, zadržte. Nic takového není nutné. Poradíme vám jednoduché a účinné tipy, díky kterým se dostanete do formy i bez pravidelné návštěvy fitness centra. Ušetříte pěkných pár korun i čas. Nevěříte? Tak čtěte dál.

1) švihadlo

Vytáhněte staré dobré švihadlo. Možná jste se teď pousmáli, naposledy jste skákali někdy v dětství. Ale věřte, že skákání přes švihadlo je skvělé na fyzičku a na zpevnění celé postavy. Pokud ho doma nemáte, nic se neděje. V obchodech se sportovními potřebami ho pořídíte kolem 100Kč. Skákejte alespoň chvíli každý den, snožmo, po jedné noze, po druhé noze atd.

cvičení

Tip: každý den přidejte alespoň pár skoků navíc. Brzy uvidíte první výsledky.

2) kettlebell

Těžká koule s uchem to je hit na cvičení zvaný kettlebell. Výhoda je, že ho můžete mít doma a zacvičit si pokaždé, když zrovna najdete pár minut volného času. V obchodě si vyzkoušejte různé váhy, prodávají se od 2kg do 48kg. Pro začátek se nepřetěžujte a začněte s lehčí váhou i cviky. Doporučujeme pohárový dřep a swing. 

Tip: za hezkého počasí, vezměte kettlebell ven a načerpejte během cvičení vitamín D.

3) chůze do schodů

Věřte, že tento jednoduchý tip jako chodit do schodů místo používání výtahu kdekoho nenapadne. Možná vám to připadá málo, ale když ke schodům přidáte i svižnější chůzi například od zastávky autobusu domů, vaše svaly to zcela jistě pocítí.

Tip: kde to jde, nechte auto doma a provětrejte kolo nebo choďte pěšky

cvičení

Co ještě pomůže ke krásné a zpevněné postavě?

  • v každé volné chvíli si udělejte pár dřepů
  • běžné věci doma používejte jako činky (pet lahve s vodou)
  • dovádějte s dětmi, hrajte na babu, skákejte gumu nebo jim dělejte doprovod na koloběžce

Cvičení doplňte zdravou stravou bohatou na vitamíny a minerály, dostatečným pitným režimem a kvalitním spánkem.