Umíte správně pečovat o vlasy během léta? Nezapomínejte si své vlasy hýčkat!

V létě se staráme jinak o svou pokožku, používáme ochranné krémy a snažíme se krýt před sluncem. Často ale zapomínáme na speciální péči o vlasy. 

Umíte správně pečovat o vlasy během léta? Nezapomínejte si své vlasy hýčkat! 

Vlasy jsou v létě stejně namáhány jako například pokožka. Vlivem slunečních paprsků, ale i působením vody s obsahem chloru nebo soli, jsou naše vlasy několikanásobně více namáhány, než kdykoliv jindy během roku. Pokud se pravidelně koupete v bazénu nebo přijedete z dovolené od moře, jistě si ihned všimnete toho, jak se vaše vlasy změnily. Pokud je ale nechcete mít suché či roztřepené, je potřeba s tím něco udělat. Správnou péčí si vlasy zachráníte a pomůžete jim, aby byly silnější a mnohem krásnější. Jak na to a na co se nejvíce musíte zaměřit? 

rozpuštěné vlasy

Pozor na sluníčko, umí dělat divy 

Před UV zářením je třeba chránit nejen například pokožku, ale i právě vlasy. Sluníčko a jeho paprsky totiž vlasy hodně vysušují a tedy oslabují, výsledkem mohou být lámavější vlasy, které jsou jakoby bez života a samozřejmě pak i celková péče o ně mnohem náročnější. Nenechte si proto vlasy sluníčkem zničit a hned před létem se vybavte speciálními přípravky. I vlasová kosmetika nabízí řadu možností, jak vlasy chránit, jak je oživit a uzdravit. Skvělé jsou speciální šampony, které v létě můžete využít i k tomu, abyste z vlasů lépe dostaly zbytky chloru, soli a třeba i písku z pláže a prachu. Letní vlasová kosmetika by měla obsahovat kromě kvalitního vyživujícího a ochranného šamponu i masku na vlasy a skvělé jsou i spreje, které vlasy chrání před teplem, chlorem či solí. Sprej na vlasy totiž můžete použít kdykoliv a navíc nemusíte pak vlasy oplachovat. 

koupání v bazénu

Barvíte si vlasy? V létě s barvením počkejte! 

Nejlepší, co můžete udělat, je, zajít si ještě před létem ke kadeřníkovi. Ten vám pomůže navrhnout správnou kosmetiku vhodnou pro typ vašich vlasů a hlavně vám vlasy i lehce zastřihne, čímž je posílí. Jestliže si vlasy barvíte, v létě se barvení raději vyhněte a vlasy zbytečně nezatěžujte. V případě, že například potřebujete zakrýt šediny, vyzkoušejte barvící spreje na vlasy, sprej se aplikuje jen u kořínků, zakryje odrosty, ale vlasy nezatěžuje.