K čemu je vhodné panorama google street view


Ačkoliv mnozí z nás používají především mapy na Seznamu, stále se najdou tací, kteří dávají přednost těm, které nabízí Google. Je však pravdou, že obě nabízí v podstatě ty samé základní funkce a lze se podle nich dobře orientovat. Pokud však chcete i něco víc, pak už musíte vědět, která z map vám co umožní.

cestovat nemusíme jen osobně

Typickým příkladem je zde panorama Google street view, což je funkce, která nám umožňuje vidět dané místo tak, jak vypadá ve skutečnosti. A to nikoliv pouze ze satelitní fotografie, jako je tomu například právě na Seznamu, nýbrž z pohledu, jako byste stáli v ulici. Můžete se zde dokonce otáčet a dívat se na všechny strany.

Samozřejmě se můžeme ptát, jak toho bylo dosaženo. Odpověď je jednoduchá: Google každou ulicí projížděl malým autíčkem, na kterém byly nainstalovány kamery. Ty snímaly okolí v rozsahu 360 stupňů. Po převedení těchto dat do počítače pak byly vytvořeny tyto mapy. Je však pravdou, že z důvodu ochrany osobních údajů jsou zde obličeje lidí, kteří kolem prochází, rozmazané.

na internetu najdeme i mapy

Jaký má ale tento systém účel? Asi nebudeme přehánět, když řekneme, že většina z nás jej používá k tomu, aby se podívala na svůj dům a pobavila se přitom. Dělají se také výzvy, kdy člověk musí uhodnout zemi, případně město, ve kterém se náhodně vybraná ulice nachází. To ale přeci nemůže být hlavní cíl, ne?

Je pravdou, že není. Hlavním účelem zde bylo, aby lidé skutečně věděli, jak cíl jejich cesty vypadá a snáze jej tak našli. Ovšem vzhledem k tomu, že naprostá většina těchto fotografií je z pochopitelných důvodů několik let stará, je jasné, že to není až tak dobrá volba, jak by se mohlo zdát.

Vyzkoušet si jej každopádně může každý z nás. Podívejte se na to, vyzkoušejte, a kdo ví, třeba se pobavíte a možná tak uvidíte i něco, o čem byste jinak neměli ani tušení. Považujte to v podstatě za levnější variantu cestování.