Kolagen v našem těle

O kolagenu se teď mluví opravdu všude, a ve většině případů se o něm mluví v samých superlativech. Jak je pro nás důležitý, jak je prospěšný pro naše tělo, kosti, klouby, kůži a prostě pro všechno. Co to ale ve skutečnosti je a je pro nás opravdu tak důležitý? Kolagen je protein, který má ze všech proteinů, které v našem těle najdeme největší zastoupení. Je pro nás opravdu důležitý. Obsažený je nejen v kůži, ale i v kostech, kloubech, šlachách, vazech a na mnoho dalších místech, což není překvapivé, vzhledem k tomu, v jakém procentu je v našem těle zastoupený. Udržuje naše tkáně pohromadě, stejně jako naše kosti a klouby. Způsobuje jejich pohyblivost, elasticitu a celkově přispívá k jejich zdravému fungování.

kůže

Problém představuje skutečnosti, že kolagen se nám netvoří v těle stabilně po celou dobu našeho života. V průběhu života jeho tvorba postupně klesá až na tu úroveň, že ho je nedostatek. V takém případě poté pocítíme změny. Uvidíme, že nám například dříve stárne pokožka a začínají se na ní tvořit vrásky, které tam dříve nebyly. Nebo pocítíme bolesti kloubů, které jsme vůbec nemuseli mít. Kolagen na klouby totiž funguje opravdu velmi dobře a pokud trpíte bolestmi kloubů, určitě doporučujeme zkusit nejdříve začít užívat kolagen. Je možné, že bolesti postupně odezní, nebo se alespoň výrazně zmírní.

klouby

Pokud chcete začít užívat kolagen jako doplněk stravy, dnes máte na výběr množství značek, které kolagen nabízí. Seženete ho v obchodech se zdravou výživou, lékárnách, drogériích, a dokonce i v některých supermarketech. Samozřejmě se ale informujte o tom, z jakých zdrojů daný kolagen pochází, abyste měli jistotu, že se jedná skutečně o kvalitní výrobek. Kolagen můžete užívat třeba ve formě tabletek a pro ty, kteří nemají tuto formu v oblibě, jsou k dispozici třeba sáčky kolagenu v prášku, které si rozpustí ve vodě.