Category Archives: Zboží

Nůž v dílně

Kolikrát jsem si říkala, že bych se asi neměla motat do takových věcí, které jsou typické mužské. A vy si možná říkáte, co tím mám asi na mysli. Protože hodně lidí se mě stále ptá, co si pod tím představím, když jim řeknu, že něco je opravdu typický mužského. Ale abych pravdu řekla a byla k vám vážně upřímná, tak já jsem spíše asi takový zastaralý typ ženy. Protože já bych třeba nesnesla, aby mi můj přítel doma uklízel nebo umýval nádobí. Protože já si myslím, že tohle jsou typické ženské práce a že by to měla dělat žena. Takže pokud by muž u mě chtěl něco udělat, tak bych mu to nejspíše zakázala. Protože já navíc uklízení beru jako takový styl moderní posilovny.

Nože jsou i v dílně.

A já, když uklízím anebo něco pořádně čistím, tak to beru jako kdybych byla někde v posilovně. A proto například já ani svému příteli nelezu na půdu anebo do sklepa. Protože si vzpomínám, jak můj přítel vždycky říká, že on má ve své garáži a ve sklepě takový svůj určitý řád, kde on všechno má vše uspořádané podle sebe. Má tam různé nářadí, jako například kladivo nebo šrouby anebo další soustružnické nože. Když mi jednou přítel řekl, že potřebuje soustružnické nože, tak jsme vůbec nevěděla, co tím má přítel na mysli. Měla jsem zato, že to jsou opravdu obyčejné nože, jaké mají lidé v kuchyni.

Nože jsou různé.

Jenomže soustružnické nože jsou něco úplně jiného. Můžou to být nože z rychlořezné oceli anebo nože s ocelovou destičkou. Anebo také polotovary nožů z oceli. A co třeba obráběcí nože na drážky? O tomhle jsem vůbec neslyšela. Takže jsem potom byla ráda, když jsem se na webové stránce i-nastroje.cz, kde je opravdu mnoho typů a druhů různého nářadí, které můj přítel stále často kupuje, protože pracuje v zaměstnání, kde právě tyto věci potřebuje. Na webu je skoro všechno! Navíc je také jako hodinový manžel, takže je jeho povinnost mít doma celé nářadí a to včetně úhlového soustružnického nože.

Sbírání modelů aut jako skvělý koníček

Když jsem byla malá, milovala jsem sbírání různých věcí. Různé kartičky oblíbených hrdinů nebo pohlednice. Měla jsem jich spoustu! Úplně jsem tím žila. Tolik času jsem u toho strávila. Vše jsem si různé dávala do alb a vše měla prostě uspořádané. Tyhle moje sbírky mám schované v šuplíku do dnes. Je to úžasná vzpomínka. Ať už jsme malí nebo velcí, nějaké zájmy a záliby má každý z nás. Co je to u Vás? Pokud milujete sbírání věcí jako já. Nechte se inspirovat! Nedávno jsem na internetu narazila na jednoho muže, který miluje sbírání modelů aut. Zaujalo mě to a zabrousila jsem na web, který má modely aut na prodej.

Model auta

Naprosto fascinující. Na první pohled mě zaujala propracovanost modelů. Představila jsem si, kolik času asi zabere, než se takový model může dát k prodeji. Pak jsem si také představila, jaké by to bylo, mít doma velkou polici a v ní vystavené modely aut. Spoustu modelů aut! Ta podívaná? Naprosto famózní. Na trhu je nabídka aktuálních aut anebo těch z dřívější doby, a to má své kouzlo. Nechybí formule, hasičská auta nebo policejní. Také dodávky, sporťáky a tatry. A to jistě není vše. Některé jsou přímo ručně vyrobené. A cena? Na tak krásné modely není nijak vysoká.

Červený model auta

Koukněte na Macmodel – království autíček. Třeba si vyberete právě tady! Lze nakupovat buď online nebo přímo osobně v kamenném obchodě, kde můžete všechny modely vidět na živo a poté si je koupit. Někdo prostě potřebuje svůj sběratelský model vidět na vlastní oči dříve, než si ho zakoupí do své sbírky. Macmodel – království autíček naleznete v Praze. Konkrétně v centru Prahy. Když se vydáte pasáží od obchodního domu Kotva, za padesát metrů budete v cíli. Případný tip pro Vás: Pokud máte modely, které již nepotřebujete či nechcete, zmíněný obchod ho od Vás rád odkoupí. Takový skvělý koloběh sběratelství!

Bylinkové čaje podpoří vaše zdraví

Čaj je pro mnoho lidí běžnou součástí pitného režimu. Vychutnat si můžeme různé druhy čajů. Černý, zelený, ovocný, bylinková a podobně. Můžeme si také vybrat, zda budeme chtít čaj sáčkový nebo sypaný. Co se týká bylinkových čajů, určitě doporučujeme zvolit spíše sypaný čaj. V takovém případě se totiž jedná o směs přímo usušených bylin, které se je zalijí horkou vodou a tak si můžete naplno užít účinek bylinek, z kterých si čaj připravujete. Bylinkových čajů je samozřejmě celá řada. Bylinek je totiž stovky až tisíce druhů a čaje se vyrábí z velké většiny těchto rostlinek. Pojďme se podívat, jaké bylinné čaje můžeme mít.

sypaný čaj

Levandulový čaj

Levanduli většina z nás zná především jako dekoraci, okrasu a něco, co si pěstujeme na zahrádce. Ale víte, že levandule má spoustu skvělých účinků pro naše zdraví, a proto se z ní vyrábí i například čaje? Levandulový čaj vám například zklidní mysl pomůže odbourat stres neb také podpoří funkci vašeho trávicího systému. Má také dezinfekční účinky a její aroma působí relaxačně.

levandule

Meduňkový čaj

Meduňka je aromatická bylinka, která se nepoužívá jen pro přípravu čajů, ale například i ve vaření, třeba k dochucení dezertů a jiných pokrmů. Nicméně zdravotní účinky čaje připraveného z meduňky jsou skvělé. Je prospěšná například pro ty, kteří trpí astmatem. Působí antivirově a zabraňuje infekcím a vychlazený odvar z meduňky je skvělý na povrchová zranění, jako modřiny, nebo proti otokům.

Šalvějový čaj

Šalvěj je bylinka, která vám vzhledem může připomínat mátu, dokonce i jejich chuť je mírně podobná. Ovšem šalvěj má jiné léčebné účinky. Pokud vás trápí bolesti v dutině ústní, boleti zubů nebo bolesti krku, šalvěj bude na tyto místa působit jako analgetikum. Rovněž oceníte její protizánětlivé účinky, které vám pomohou nejen se záněty, ale i například s plísňovým onemocněním.

Zařiďte si ložnici svých snů

Ložnice je místem, kde budete trávit velkou spoustu času. Není to jen místo, kde spíme, ale je to i místo, kde odpočíváme, oblékáme se a podobně. Samozřejmě, každý má svůj dům či byt rozvrhnutý jinak, ale pro většinu lidí platí, že v ložnici stráví více času, než v jiných částech domu. A proto, pokud si zařizujete novou ložnici, stavíte dům nebo kupujete nový byt, měli byste ložnici věnovat obzvláště velkou pozornost. Na co byste si při zařizování ložnice měli dávat pozor a na co se musíte zaměřit?

Postel

Samozřejmě, to nejdůležitější, co ve vaší ložnici bude, je postel. Tohle je zrovna nábytek, na kterém se určitě nevyplatí šetřit. Postel by měla být kvalitní a dostatečně dlouhá i široká, abyste měli při spaní pohodlí. Samozřejmě nezáleží pouze na samotné posteli, ale důležité je, abyste měli i kvalitní rošty a především matrace. Na matracích sice lze ušetřit, ale levné matrace vás potom mohou stát spoustu nepříjemných bolestí zad, které si určitě velmi rádi odpustíte.

postel

Skříně

Skříně jsou prostor, kam si ukládáme své věci a oblečení. Lidé je mají různě po domě, ovšem většina je má právě v ložnici. V ložnici se většinou i oblékáme a chystáme na nový den, proto je logické umístit skříně právě zde. U výběru skříně se velmi dobře rozmyslete, aby rozměry odpovídali vašim potřebám. Přeberte si v hlavě, kolik máte oblečení a jak velkou skříň tedy budete potřebovat. Stejně tak, jaké rozvržení by se vám líbilo. Případně si můžete nechat vytvořit skříně na míru.

skříně

Dekorace

Ložnici by si každý měl zařídit dle vlastního vkusu, ovšem určitě je dobré, umístit do ní nějaké dekorace. Dejte si jen pozor na jejich výběr. Neměli by to být zbytečné věci, na které sedají vrstvy prachu. Ty vám mohou ve spánku znesnadňovat dýchání. Také dejte pozor na květiny. Ty, které mají silnou, aromatickou vůni určitě nejsou vhodné zrovna do ložnice.

Kolagen v našem těle

O kolagenu se teď mluví opravdu všude, a ve většině případů se o něm mluví v samých superlativech. Jak je pro nás důležitý, jak je prospěšný pro naše tělo, kosti, klouby, kůži a prostě pro všechno. Co to ale ve skutečnosti je a je pro nás opravdu tak důležitý? Kolagen je protein, který má ze všech proteinů, které v našem těle najdeme největší zastoupení. Je pro nás opravdu důležitý. Obsažený je nejen v kůži, ale i v kostech, kloubech, šlachách, vazech a na mnoho dalších místech, což není překvapivé, vzhledem k tomu, v jakém procentu je v našem těle zastoupený. Udržuje naše tkáně pohromadě, stejně jako naše kosti a klouby. Způsobuje jejich pohyblivost, elasticitu a celkově přispívá k jejich zdravému fungování.

kůže

Problém představuje skutečnosti, že kolagen se nám netvoří v těle stabilně po celou dobu našeho života. V průběhu života jeho tvorba postupně klesá až na tu úroveň, že ho je nedostatek. V takém případě poté pocítíme změny. Uvidíme, že nám například dříve stárne pokožka a začínají se na ní tvořit vrásky, které tam dříve nebyly. Nebo pocítíme bolesti kloubů, které jsme vůbec nemuseli mít. Kolagen na klouby totiž funguje opravdu velmi dobře a pokud trpíte bolestmi kloubů, určitě doporučujeme zkusit nejdříve začít užívat kolagen. Je možné, že bolesti postupně odezní, nebo se alespoň výrazně zmírní.

klouby

Pokud chcete začít užívat kolagen jako doplněk stravy, dnes máte na výběr množství značek, které kolagen nabízí. Seženete ho v obchodech se zdravou výživou, lékárnách, drogériích, a dokonce i v některých supermarketech. Samozřejmě se ale informujte o tom, z jakých zdrojů daný kolagen pochází, abyste měli jistotu, že se jedná skutečně o kvalitní výrobek. Kolagen můžete užívat třeba ve formě tabletek a pro ty, kteří nemají tuto formu v oblibě, jsou k dispozici třeba sáčky kolagenu v prášku, které si rozpustí ve vodě.

Se silnou menstruací v pohodlí

Nedá se tomu vyhnout, prostě vždycky jednou v měsíci přijdou ženiny menstruační dny, které třeba už dopředu očekáváte, protože se jí rapidně mění nálady, není ve své kůži, potí se, možná může být více unavená. Na některé to třeba ani nepoznáte. Co je ale důležité je to, že je třeba jí dopřát maximální komfort a všechny prostředky, které jí zlepší náladu, může být totiž i lehce přecitlivělá. Jak už jsme napsali, žena se musí cítit v maximálním pohodlí. K tomu jí dopomáhají kvalitní hygienické pomůcky, jejichž jednorázové verze ale systematicky ničí naší planetu, protože se tento odpad nikdy nedokáže plně rozložit. Naštěstí už ale existují jejich ekologické verze z nebělených materiálů, které ženské pokožce dělají dobře, protože ruku na srdce, kdo by chtěl nosit na těch nejintimnějších a nejjemnějších místech plasty? A ty ve vložkách skutečně jsou.

kalhotky

Je tu ale ještě jeden způsob, jak se s vašimi dny, pokud toto čte nějaká žena, popasovat tak, abyste se cítila ochráněná a v maximálním pohodlí. Využijte menstruační kalhotky Feminky, které prostě v inkriminovaných dnech budete oblékat a které zachytí všechno, na co jsou určené.

tampon

Pak je jednoduše vyperete a používáte vesele dál, takže žádný odpad, ale věc, která se používá dokola, samozřejmě hygienicky vypraná a zbavená všech nečistot. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, v dotyčném místě jsou opatřeny několika vrstvami, které zachycují tekutinu, jsou antibakteriální, prodyšné, komfortní, bez zápachu a ještě vypadají hezky! Vyberete si ze střihu, který vám padne a na který jste zvyklá z nošení běžného spodního prádla. Když si jich pořídíte několik, nemusíte už utrácet za vložky a tato investice se vám rozhodně vyplatí do budoucna. Jen si schválně spočítejte, kolik třeba ročně utratíte za jednorázové hygienické pomůcky, a možná půjdete do kolen, o jakou se bude jednat částku.

Jaké účinky má kanna?

Kanna je u nás čím dál tím známější, zejména protože lidé pomalu objevují, jaké účinky má. Kanna je vlastně rostlina, s latinským názvem Sceletium tortuosum. Pochází z Jižní Afriky, kde se používá už mnoho let a její tradice sahá do daleké historie. Tenkrát byli chudí dělníci zvyklí žvýkat tuto rostlinu, aby vydrželi déle tvrdě pracovat, aby si dodali dobrou náladu a byli méně unavení. Kanna se v oblasti Jižní Afriky používá i nyní, zejména jako stimulující látka na povzbuzení a také jako afrodiziakum. Účinků má kanna hodně, ovšem liší se v závislosti na tom, jaké je její dávkování a také na konkrétní osobě, která ji užívá. Někteří jednotlivci jsou totiž na kannu citlivější, než jiní. Pokud ji užíváte poprvé, nejprve zvolte nižší dávkování, než přistoupíte k vyššímu.

nápis

A jaké účinky na nás může tedy kanna mít?

Zlepšuje náladu

Pokud potřebujete něco na povzbuzení, co vám dokáže zlepšit náladu, tak právě tohle kanna dovede. Pomůže vám pozvednout náladu a také bojuje s výskytem stresu, nebo pokud máte pocity úzkostí. Může být tedy doplňkem léčby i pro ty, kteří trpí depresemi. Pamatujte ale, že se nesmí kombinovat s antidepresivy.

Lepší spánek

Trápí vás nespavost, špatné usínání nebo se v noci naopak velmi často budíte? Kanna vám s těmito problémy může velmi rychle pomoci. Pomůže vám odstranit nespavost, bude se vám lépe usínat a můžete si pomocí ní upravit spánkový režim tak, že si vaše tělo navykne na pravidelný, klidný spánek i bez jakéhokoliv užívání něčeho.

spánek

Příval energie

Pokud už vám káva a kofeinové nápoje nestačí k tomu, abyste se cítili plní energie, vyzkoušejte kannu. Tato rostlinka vám nejenom poskytne více energie, ale také vám pomůže se lépe soustředit a udržet déle pozornost. Pokud vás tedy čeká namáhavý den v práci, kdy ze sebe musíte vydat maximum, kanna vám pomůže.

Reklama na textilu

Je opravdu mnoho způsobů, jak si můžete třeba svou firmu anebo společnost zviditelnit. Od toho tady existuje reklamní textil. Pokud neznáte vůbec reklamní textil, tak se podívejte na webové stránky promotextilie.cz, kde je vám všechno srozuměno. A vysvětleno do nejmenších detailů. A mně se líbí, že reklamní textil je opravdu kvalitní a má pevný materiál. Nemusíte se bát, že by vám přišel domů nekvalitní materiál a reklamní textil. Já reklamní texty užívám velice často. Protože když jsme měli v deváté třídě rozlučku, když jsme potom každý ze spolužáků odcházeli na střední školu anebo učební obor, takže jsme si v deváté třídě na rozlučku udělali opravdu krásná trička.

Reklama je důležitá.

Měli jsme tam na zádech napsaná vlastní jména a vepředu jsme měli takové vtipné obrázky, aby nám všem bylo do smíchu. Samozřejmě, že nám také ukápla slzička, protože jsme se rozprchli do všech koutů České republiky. Myslím si, že reklamní textil i opravdu perfektní, pokud třeba někdo chce také zviditelnit svou firmu anebo právě si udělat něco do školy. Já jsem potom v tomto tričku jezdila na výlety a musím uznat, že jsem si vždycky vzpomněla na krásná školní léta. Reklamní trička se hodí také na to, pokud je chcete dávat zadarmo. A třeba trička anebo tašky, takže se vám tohle bude hodit.

Textil je kvalitní.

Protože když dáte svým potencionálním zákazníkům reklamní tašku nebo reklamní triko, tak tak vlastně zviditelňujete svou společnost a výrobky nebo služby, které poskytujete nebo prodáváte. A také jistě všichni víme, že když je něčí firma stále někomu na očích, třeba na reklamní textil, tak je potom opravdu velmi vysoká pravděpodobnost, že někdo se ve vaší firmě nebo společnosti objeví a využije vašich služeb nebo si někdo od vás něco koupí. A reklamní textil můžete mít v jakékoliv barvě a může to být jak taška nebo čepice, tak také tričko.

Sluníčko je zrádné…

Ano, je to tak. Končí jaro, nastává léto, a je třeba se na všechny důsledky připravit. Takže se kontrolují bazény, větráky, chladiče a vůbec všechno, co může nějak ochladit vzduch. Napouští se bazény, pokud jsou nové, a v těch starých se kontroluje voda. Vše se připravuje k provozu.

Prohledávají se skříně se šatstvem, kde zase přes zimu udělali moli díry a vůbec se všechno všecičko chystá na vedra, která mají přijít. Jen na jednu věc se nějak pozapomíná a to je velikánská chyba. Chráníme si hlavu různými čepicemi s kšiltem, ale nějak zapomínáme na to nejdůležitější a tím je náš zrak.

sluneční brýle

Myslím, že ani nemá smysl se rozepisovat, kolik nám posílá naše slunce špatného. Různé druhy světelného záření, které může očím uškodit.

Ne, není třeba panikařit, nehrozí okamžité oslepnutí, to je samozřejmě nesmysl. To hrozí, jen kdybyste se do sluníčka koukali bez ochrany, což zas tak moc nejde, takže je třeba v tomto ohledu zachovat rozum a klid. Ale také je třeba vzít rozum do hrsti v ochraně našeho zraku. Vždyť je to nejdůležitější věc, která nese do mozku informace.

Ne, že by to bez něj nešlo, žije mezi námi spousta nevidomých, ale jsou ochuzeni i to nejkrásnější na světě. O červánky na obloze, rozkvetlé kytky nebo modrou mořskou hladinu. Proto je skutečně dobré si oči chránit a k tomu slouží sluneční brýle.

sluneční brýle

Neváhejte si je koupit a udělejte to hned, než na to zapomenete. Pokud kliknete na odkaz níže zde v článku uvedený, dostanete se do toho nejlepšího obchodu s optikou, co na internetu vůbec je. Seženete zde sluneční brýle kulaté, hranaté, s tónovanými skly i obyčejnými, prostě, výběr je tu obrovský. Je jen na vás, jakou zvolíte cenovou hladinu a jaký tvar či barva se vám zalíbí. Objednávejte jak libo a nezapomeňte koupit brýle také pro svou rodinu. Jsou to vaši nejbližší, takže si ochranu zraku dozajista zaslouží.

Co nesmí chybět v lékárničce na cestu

Sbalit na dovolenou lékárničku je pomalu stejně důležitá jako nenechat doma plavky. Důležitost této malé krabičky, na kterou se ale při balení rádo zapomíná, je však nezměrná. Taková lékárnička vás totiž uchrání před stresem z toho, že absolutně nevíte, kde se v cílové destinaci nachází nejbližší lékárna a věřte tomu nebo ne, ale když se vám cokoliv stane, budete toho asi hodně litovat. Ani malá krabička s uzavíratelnými zip sáčky ale není všemocná a některé potíže vám vyřešit nepomůže. Přesto se ale hodí mít ji pro všechny případy v kufru, protože ač si nikdo na dovolené nepřeje prožívat nic zlého, pro všechny případy se vyplatí vybavit vždycky. A na co při jejím balení rozhodně nezapomenout?

malá lékarnička

Léky a doplňky stravy

Ať už se jedná o léky vámi pravidelně užívané nebo léky pro akutní obtíže různého původu, všechny mají v cestovní lékárničce své místo. Vždyť odtud také pochází jejich název. Léky s pravidelným dávkováním a užívané doplňky stravy můžete umístit do speciálního boxu, kde je každý den označen a vy si je takto můžete nachystat již v domácích podmínkách. Z volně dostupných léků se vám budou hodit ty na cestovní nevolnosti, klasická analgetika na bolest hlavy, zad a menstruační bolesti, léky na základní střevní obtíže, nachlazení a rýmu. Základní nástřel máte připraven a jaký konkrétní přípravek zvolit závisí jen a jen na vás, na vašich zkušenostech a potřebách.

Pomůcky k ošetření úrazů

Stejně tak by každá lékárnička měla obsahovat některé předměty k ošetření drobných poranění. Hodit se vám budou různé druhy náplastí, obvazů a obinadel, opomenuta by neměla být ani desinfekce. A pokud doma nenecháte ani čtverečky gázy a vatu, dalo by se říct, že jste prakticky připraveni. Jen ještě chybí přibalit nůžky a pinzetu a základní výbavu máte na světě.

plato prášků

Speciální výbava pro dovolenou

A nakonec by v lékárničce neměl chybět obsah určený specificky pro váš pobyt. Hodit se může opalovací krém a případně přípravky na zklidnění spálené kůže a také repelent, který vás ochrání před bodavými žihadly nenasytných komárů. A jestliže se mu to nepovede úplně na jedničku, přibalte s sebou ještě chladivou mast na bodnutí a pak už opravdu můžete vyrazit.