Aby byla nezávadná


Voda je základní potřebou pro všechno živé. Všichni živočichové kromě člověka, si ji najdou v přírodě. Využívají jak potůčků či řek, tak i obyčejných kaluží, které se vytvoří po dešti. Člověk má situaci ztíženou, protože jen ti s vlastní studnou používají tuto pramenitou vodu, většina z nás je odkázaná na vodu pitnou, která nám teče z vodovodu.

voda

Voda, která je tekoucí, prameny v lese, tam nemusíme mít obavu se vody napít. U většiny studánek bývá i hrníček a turista v parném létě rád využije chladivou vodu k osvěžení. Horší je to s vodou stojatou, což se lehce můžete přesvědčit u lesních jezírek nebo malých rybníčků, kde není velký přítok vody a tak se voda v nádrži téměř nehne. Tady teplo a slunce velmi rychle vodu zkazí. Voda zezelená, začnou se objevovat řasy a sinice. V lese nám to nevadí, ale co když se vyskytne takový problém v našem bazéně na zahradě? Musí nastoupit bazénová chemie.

Bazénová chemie udržuje vodu v bazénu hygienicky čistou. Nebude to voda, kterou byste mohli pít, ale pokud dojde k pozření náhodou při vodních hrátkách s vašimi dětmi, nebudete mít žádné větší zdravotní komplikace. Voda zůstane průhledná, zmizí škodlivé mikroorganismy a vy si budete moct užívat vody a plavání v horkém létě.

bazénová chemie

Voda sama o sobě se nezkazí, ale jsou v ní obsažené mikroorganismy, které se množí díky nečistotám, které do vody spadnou, listí apod., ale také se tam mohou dostat ve výkalech prolétávajících ptáků apod. Voda v bazénu by vždy měla dostat svou dávku chemie, abyste měli jistotu, že si nezpůsobíte kožní problémy jen tím, že si chcete po práci zaplavat a osvěžit se.

Být jeden dne bez vody, to bychom jen stěží vydrželi, protože naše tělo je na vodě závislá, stejně tak jako vše živé na této planetě. A je-li k čistotě vody potřebná chemie, není důvod to odmítat. Chemie je tu pro naše zdraví.