Jaké účinky má kanna?

Kanna je u nás čím dál tím známější, zejména protože lidé pomalu objevují, jaké účinky má. Kanna je vlastně rostlina, s latinským názvem Sceletium tortuosum. Pochází z Jižní Afriky, kde se používá už mnoho let a její tradice sahá do daleké historie. Tenkrát byli chudí dělníci zvyklí žvýkat tuto rostlinu, aby vydrželi déle tvrdě pracovat, aby si dodali dobrou náladu a byli méně unavení. Kanna se v oblasti Jižní Afriky používá i nyní, zejména jako stimulující látka na povzbuzení a také jako afrodiziakum. Účinků má kanna hodně, ovšem liší se v závislosti na tom, jaké je její dávkování a také na konkrétní osobě, která ji užívá. Někteří jednotlivci jsou totiž na kannu citlivější, než jiní. Pokud ji užíváte poprvé, nejprve zvolte nižší dávkování, než přistoupíte k vyššímu.

nápis

A jaké účinky na nás může tedy kanna mít?

Zlepšuje náladu

Pokud potřebujete něco na povzbuzení, co vám dokáže zlepšit náladu, tak právě tohle kanna dovede. Pomůže vám pozvednout náladu a také bojuje s výskytem stresu, nebo pokud máte pocity úzkostí. Může být tedy doplňkem léčby i pro ty, kteří trpí depresemi. Pamatujte ale, že se nesmí kombinovat s antidepresivy.

Lepší spánek

Trápí vás nespavost, špatné usínání nebo se v noci naopak velmi často budíte? Kanna vám s těmito problémy může velmi rychle pomoci. Pomůže vám odstranit nespavost, bude se vám lépe usínat a můžete si pomocí ní upravit spánkový režim tak, že si vaše tělo navykne na pravidelný, klidný spánek i bez jakéhokoliv užívání něčeho.

spánek

Příval energie

Pokud už vám káva a kofeinové nápoje nestačí k tomu, abyste se cítili plní energie, vyzkoušejte kannu. Tato rostlinka vám nejenom poskytne více energie, ale také vám pomůže se lépe soustředit a udržet déle pozornost. Pokud vás tedy čeká namáhavý den v práci, kdy ze sebe musíte vydat maximum, kanna vám pomůže.