Co nesmí chybět v lékárničce na cestu

Sbalit na dovolenou lékárničku je pomalu stejně důležitá jako nenechat doma plavky. Důležitost této malé krabičky, na kterou se ale při balení rádo zapomíná, je však nezměrná. Taková lékárnička vás totiž uchrání před stresem z toho, že absolutně nevíte, kde se v cílové destinaci nachází nejbližší lékárna a věřte tomu nebo ne, ale když se vám cokoliv stane, budete toho asi hodně litovat. Ani malá krabička s uzavíratelnými zip sáčky ale není všemocná a některé potíže vám vyřešit nepomůže. Přesto se ale hodí mít ji pro všechny případy v kufru, protože ač si nikdo na dovolené nepřeje prožívat nic zlého, pro všechny případy se vyplatí vybavit vždycky. A na co při jejím balení rozhodně nezapomenout?

malá lékarnička

Léky a doplňky stravy

Ať už se jedná o léky vámi pravidelně užívané nebo léky pro akutní obtíže různého původu, všechny mají v cestovní lékárničce své místo. Vždyť odtud také pochází jejich název. Léky s pravidelným dávkováním a užívané doplňky stravy můžete umístit do speciálního boxu, kde je každý den označen a vy si je takto můžete nachystat již v domácích podmínkách. Z volně dostupných léků se vám budou hodit ty na cestovní nevolnosti, klasická analgetika na bolest hlavy, zad a menstruační bolesti, léky na základní střevní obtíže, nachlazení a rýmu. Základní nástřel máte připraven a jaký konkrétní přípravek zvolit závisí jen a jen na vás, na vašich zkušenostech a potřebách.

Pomůcky k ošetření úrazů

Stejně tak by každá lékárnička měla obsahovat některé předměty k ošetření drobných poranění. Hodit se vám budou různé druhy náplastí, obvazů a obinadel, opomenuta by neměla být ani desinfekce. A pokud doma nenecháte ani čtverečky gázy a vatu, dalo by se říct, že jste prakticky připraveni. Jen ještě chybí přibalit nůžky a pinzetu a základní výbavu máte na světě.

plato prášků

Speciální výbava pro dovolenou

A nakonec by v lékárničce neměl chybět obsah určený specificky pro váš pobyt. Hodit se může opalovací krém a případně přípravky na zklidnění spálené kůže a také repelent, který vás ochrání před bodavými žihadly nenasytných komárů. A jestliže se mu to nepovede úplně na jedničku, přibalte s sebou ještě chladivou mast na bodnutí a pak už opravdu můžete vyrazit.